ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK

Serdecznie Zapraszamy do udziału w VI Edycji imprezy integracyjno-sportowej „Zdobywamy Górę Kamieńsk”, która odbędzie się  19 sierpnia 2018r.

Zapisy :
http://www.uczestnicy.pl/event/zdobywamy-gore-kamiensk—6-edycja

Osoby niepełnosprawne w towarzystwie osób pełnosprawnych podejmą się prawdziwego wyzwania i spróbują wejść-wjechać na sam szczyt Góry Kamieńsk. Uczestnicy, którzy tego dnia pojawią się na starcie pokonają własne słabości, uwierzą w swoje siły i dokonają czegoś wielkiego. Głównym celem tej imprezy jest integracja poprzez sport oraz dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością, rehabilitacja poprzez ruch.

Akcja „Zdobywamy Górę Kamieńsk” to okazja do przełamania wielu barier. W ubiegłym roku z górą zmierzyło się ponad 200 wózkowiczów i dwa razy tyle osób pełnosprawnych. Większość dystans 3200 metrów pokonała o własnych siłach. Ciągle pod górę, ciągle z zakrętami. Droga na Górę Kamieńsk stała się symbolem, bo przypomina tę, którą osoby niepełnosprawne pokonują codziennie, w swoim życiu.

Wspólna droga była okazją do integracji, poznania siebie, nawiązania bliższych relacji. Zdobywali górę razem, ramię w ramię, młodsi i starsi, mniej i bardziej sprawni. Na górze czekały na nich medale – w pełni zasłużone, bowiem osiągnęli wiele, a przede wszystkim pokonali siebie i własne słabości! Na mecie nie było osoby, na ustach której nie widniał uśmiech, mimo ogromnego zmęczenia.

Pokażmy innym, że wspólnie możemy osiągnąć nawet najtrudniejszy szczyt. Na to, co zdarzyło się w przeszłości nie mamy wpływu. Tym przedsięwzięciem możemy udowodnić – zwłaszcza osobom wczoraj dotkniętym przez los – że dzisiaj zależy tylko od nich i jest miarą jutrzejszego zadowolenia, dumy, satysfakcji oraz spełnienia.